Termometr bezdotykowy pod choinkę czy to dobry pomysł? Patrząc na większość prezentów jakie co roku dostajemy na gwiazdkę. Niektórzy z nas mają wrażenie że z każdym rokiem jest to coś podobnego. Mniej lub bardziej przydatnego. A jakby tak pomyśleć o Świętach w kontekście zdrowia i podarować najbliższym prezent bardzo przydatny np. termometr. Termometr powinien być w każdym domu, większość z nas ma takie urządzenia jednak często nie do końca dobrej jakości. Co zazwyczaj wiąże się z przekłamanymi pomiarami. Dlatego zastanawiając się nad kolejnym prezentem dla najbliższych pomyślmy czy taki termometr nie będzie im bardziej przydatny niż np. kolejna para kapci. Zwłaszcza, że w okresie zimowym większość z nas boryka się z przeziębieniami często takiemu towarzyszy podwyższona temperatura ciała. Która wymaga pomiaru a najlepiej wykonać go dobrym i precyzyjnym termometrem. A więc jaki termometr wybrać? Podpowiemy Państwu kilka naszym zdaniem najlepszych modeli termometrów dla dziecka, rodziny czy osoby starszej.

Wysokiej klasy termometr idealny dla dziecka i całej rodziny

Na rynku można spotkać różne rodzaje termometrów od zwykłych skalowych po elektroniczne modele dotykowe i bezdotykowe. Jaki wybrać? To zależy jeżeli chcemy zakupić podarunek w postaci termometru dla rodziców czy dziadków to na pewno warto wybrać prosty funkcjonalny model. A jeżeli np. decydujemy się na taki prezent i wiemy, że będzie z niego korzystała cała rodzina w tym np. małe dzieci to idealnie sprawdzi się bezdotykowy termometr rodzinny. Poniżej kilka modeli, które pozwolą Państwu podjąć odpowiednią decyzję.

Proste i funkcjonalne termometry elektroniczne dla osób młodszych i starszych.

Dla naszych dziadków czy babć niewątpliwie sprawdzą się łatwe w obsłudze termometry z czytelnym ekranem. I do takich należy elektroniczny termometr Everchek Swift PG-IRT1603. Jest to termometr bardzo prosty w obsłudze a więc żaden senior nie powinien mieć większego problemu z jego uruchomieniem. Służy do tego widocznie umiejscowiony przycisk start. Temperaturę tym modelem zmierzymy na czole a oprócz tego w uchu w ciągu jednej sekundy. Zaletą dla osób starszych będzie także czytelny, podświetlany ekran z widocznymi ikonami. W pamięci urządzenia można zapisać do 9 ostatnich pomiarów. Termometr powala na bezdotykowy pomiar a więc może posłużyć całej rodzinie. Posiada automatyczny wyłącznik, dzięki temu nie musimy pamiętać o jego wyłączaniu co również wpływa na dłuższą żywotność baterii.

Kolejną propozycją z jakiej zadowoleni będą nasi rodzice czy dziadkowie to termometr Microlife NC 150. Jest to wyjątkowo prosty w obsłudze termometr elektroniczny bezdotykowy. Urządzenie działa na podczerwień, możemy nim mierzyć temperaturę ciała na czole ale także otoczenia czy przedmiotów. Co również czyni go idealnym termometrem dla dzieci ale również całej rodziny. Dla osób starszych duże znaczenia ma łatwość w odczycie danych. A ten model nam to zapewnia. Tutaj mamy czytelny ekran a udogodnieniem jest podświetlenie pojawiające się na zielono kiedy temperatura jest prawidłowa oraz na czerwono kiedy występuje gorączka. Mamy tutaj także automatyczne wyłączanie idealna opcja dla osób mających problem z pamięcią. Dodatkowo atutem jest lekka waga i poręczność urządzenia.

Równie prostym i niedrogim świetnie sprawdzającym się termometrem dla osób starszych jest bezkontaktowy termometr Depan. To urządzenie wykonane na kształt pistoletu, co zapewnia mu wygodne trzymanie w dłoni. Termometr jest bardzo prosty w zastosowaniu włączymy go przy pomocy dużego przycisku, który znajdziemy w środkowej części urządzenia. Przycisk jest duży i widoczny więc żaden senior nie będzie miał z tym problemu. Termometr został wyposażony w wskaźnik niskiego zużycia baterii dzięki temu wiemy kiedy wymienić je na nowe. Tutaj również mamy podświetlaną skalę temperatury co ułatwi osobie starszej interpretację pomiarów. A dodatkowo przy wysokiej temperaturze uruchamia się alarm dźwięku można go także wyłączyć samodzielnie. Ale może być to pomocnicza funkcja dla osób słabiej widzących lub nie widzących wcale. Termometrem zmierzymy temperaturę ciała na czole, ma on również tryba animal – zwierzęta, oraz surface – powierzchnia.

 

Prosty w obsłudze termometr dla każdego z czytelnym wyświetlaczem

 

Innym równie prostym w obsłudze dla seniorów jest termometr Oromed Baby. Jak sama nazwa wskazuje Baby przeznaczony jest głównie dla dzieci. Ale ze względu na prostotę ten model sprawdzi się idealnie dla seniorów. Jest niewielki można mieć go zawsze pod ręką. A pomiaru dokonamy za pomocą jednego przycisku skoncentrowanego na środku. Wyniki pomiaru pojawią się na dużym czytelnym ekranie z ich odczytem nie powinien mieć problemu nawet senior. Pomiar uzyskamy w bardzo szybki sposób w zaledwie 1 sekundę. Tutaj także mamy alarm gorączki czy automatyczny wyłącznik. A pomiaru dokonamy na czole w odległości od 3 do 5 cm. Ten bezdotykowy termometr można wybrać jako termometr rodzinny.

Dla osób, które cenią termometry dotykowe niegdyś rtęciowe również mamy propozycję. A mianowicie termometry szklane, które wyparły niebezpieczne rtęciowe. Ale również chcąc mieć namiastkę dotykowe termometru możemy wybrać elektroniczny z miękką końcówką jak np. Braun PRT 2000 termometr z miękką niepodrażniającą końcówką. Tutaj dużym ułatwieniem jest kolorystyczna skala pomiarowa, która będzie pomocna przy interpretacji wyników seniorowi. Dodatkowo mamy opcję sygnalizacji wysokiej temperatury przydatna opcja dla osób słabiej widzących lub niewidomych.

Termometry, które wymieniliśmy powyżej to kilka propozycji. Na prawdę bardzo łatwych w zastosowaniu dla osób starszych. Również ich cena nie jest wygórowana mieści się w przedziale cen dobrej jakości urządzeń pomiarowych. Większość z nas podobne kwoty wydaje na inne prezenty a w tej samej może kupić termometr. Dla osób, które chcą zakupić termometr na prezent dla rodziny np. z dziećmi mamy także sprawdzone i niezawodne modele. Tutaj ceny również są zróżnicowane od mniejszych po większe. Wybraliśmy kilka modeli od tańszych po droższe a Państwo według własnych możliwości mogą wybrać konkretny model. Jednym z lepszych ale troszeczkę droższych modeli termometrów, które idealnie nadają się dla dzieci ale również całej rodziny może być Visiofocus Smart. To termometr elektroniczny bezdotykowy, którym można zmierzyć temperaturę ciała na czole, powiece i żyle szyjnej. Ale również możemy zmierzyć temperaturę przedmiotów, cieczy. Dzięki takiej opcji możemy mierzyć temperaturę mleka dla małego dziecka czy wodę kąpielową. Termometr ma 3 funkcjonalne przyciski i niewielki monitorek. Ten model pozwala nam na odczyt temperatury na obiekcie. Jest to idealny prezent dla naszych bliskich, przyjaciół którzy mają małe dzieci. Taki prezent na pewno będzie bardzo przydatny.

Innym równie ciekawym i co najważniejsze precyzyjnym modelem termometru będzie Braun BNT 400. Ten termometr oferuje pomiar bezdotykowy i dotykowy do wyboru. A co najważniejsze posiada specjalny system Age precision dostosowując mierzoną temperaturę do wieku dziecka. Tak więc taki model sprawdzi się idealnie dla całej rodziny oraz tam gdzie są dzieci w różnym wieku. A więc jeżeli jeszcze nie wybrali Państwo prezentu dla rodziny czy znajomych z dziećmi ten model może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tutaj również zastosowano skalę kolorystyczną, która ułatwi nam interpretację pomiarów. A oprócz pomiaru temperatury ciała zmierzymy tym modelem temperaturę otoczenia czy żywności. Podświetlony wyświetlacz także wpływa na lepszą funkcjonalność urządzenia.

Niedrogi termometr idealny dla dziecka

Z tańszych ale bardzo dobrej jakości termometrów, które również mogą posłużyć jako upominek możemy polecić Everchek Swift PG -IRT1603. To również bardzo funkcjonalny termometr, którym zmierzymy pomiar w uchu i na czole. Urządzenie dedykowane jest dla całej rodziny. Tym urządzeniem pomiar uzyskamy w zaledwie 1 sekundę. Termometr posiada automatyczny wyłącznik po około 30 sekundach. Wyposażony został w podświetlany ekran w kilku barwach ułatwiający odczyt poszczególnej temperatury. Mamy również pamięć do 9 ostatnich pomiarów. Jest to model, który sprawdzi się dla całej rodziny ale również osób starszych, dzięki łatwości użytkowania.

Niedrogim i doskonałym prezentem dla rodziny czy znajomych z dziećmi może być także Diagnostic NC300. To termometr niewielkich rozmiarów, który możemy mieć zawsze pod ręką, zabrać w podróż. Termometr jest niewielki ale posiada czytelny ekran. Pomiar uzyskujemy również szybko bo w ciągu jednej sekundy. W urządzeniu zastosowano automatyczną opcję wyłączania przydatna dla osób zapominalskich. Ale taka opcja pozwala nam również na większą oszczędność baterii. Ten model oprócz pomiaru temperatury ciała oferuje nam również pomiar otoczenia.

Tani bezkontaktowy termometr elektroniczny

Termometry, które wybraliśmy są to jedne z lepszych obecnie na rynku cieszące się dużą popularnością wśród naszych klientów. Są to nie tylko niezawodne urządzenia do pomiaru temperatury ciała ale także bardzo proste w obsłudze. A na prostotę powinniśmy zwrócić uwagę kiedy chcemy zrobić prezent naszym najbliższym seniorom. Dla wielu babć czy dziadków to właśnie łatwość obsługi ma duże znaczenie oraz przejrzysty odczyt danych. Dla osób, które są w średnim wieku większego problemu nie sprawią sprzęty bardziej zaawansowane. Z kolei dla naszych przyjaciół często mających dzieci idealnie sprawdzą się termometry wielofunkcyjne. Czyli takie którymi zmierzymy temperaturę ciała ale i również otoczenia, cieczy. To niezwykle przydatna opcja kiedy w domu jest małe dziecko i pomiar mleka czy wody do kąpieli jest niezbędny. Termometr to nie tylko dobry pomył na prezent Świąteczny. To również idealne prezenty dla przyszłych rodziców oraz na inne okazje. Wybierając termometry jako upominki mamy pewność, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto a przydatny sprzęt w czasie choroby.