Termometry dotykowe i bezdotykowe dla dzieci, dorosłych i osób starszych.

Dobry termometr to urządzenie przystosowane do pomiaru temperatury ciała ale nie tylko nowoczesne termometry to już nie tylko podstawowy pomiar temperatury ale również pomiar otoczenia, jedzenia, obiektów itp. Termometry na przestrzeni lat ewoluowały, tradycyjny rtęciowy termometr niegdyś spotykany w każdym domu zastąpiły termometry szklane, elektroniczne. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór termometrów od tanich modeli za ok. kilka złotych jak i również droższych nawet za kilkaset. Termometry, które wybraliśmy do naszej oferty to sprawdzony i solidny asortyment, który utrzymuje się na rynku od wielu lat i jest niezawodny. Jednak podążając za technologią również wdrożyliśmy nowoczesne termometry pomiarowe z zaawansowaną technologią. Mamy propozycję dla dzieci i osób dorosłych.

Nasza oferta jest również skierowana do specjalistycznych placówek opiekuńczych, medycznych, gdzie wymaga się profesjonalnego urządzenia. Naszą ofertę tworzyliśmy kierując się opinią specjalistów, biorąc również pod uwagę opinię rodziców, którzy bardzo często wybierają termometry ze względu na dzieci. Nie zapomnieliśmy również o osobach starszych czy seniorach, dla których ważna jest prosta funkcjonalność urządzenia i czytelny ekran. Dlatego cały czas pracujemy nad ulepszaniem naszej strony skupiając się na rzetelnym opisie i prowadzeniu bloga aby ułatwić Państwu zakup odpowiedniego urządzenia pomiarowego. A czym kierować się przy jego wyborze oprócz ceny, która również jest istotna. Dlatego też w naszym sklepie znajdą Państwo modele termometrów od najtańszych do droższych tak aby każdy mógł mieć w swoim domu termometr pomiarowy. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to komu ma służyć urządzenie, mając tu na myśli dzieci lub osoby starsze.

Każdy z naszych termometrów nadaje się do pomiaru temperatury dla dzieci, dorosłych i osób w podeszłym wieku, jednak ich pomiar może się różnić np. metodą, ponieważ istnieją termometry dotykowe i bezdotykowe. Jest to bardzo ważne kryterium ponieważ bezdotykowe urządzenie jest bardziej higieniczne, eliminuje ryzyko przenoszenia bakterii, wirusów z jednego pacjenta na drugiego, jest to zwłaszcza istotne, kiedy temperaturę mierzymy u dzieci, jaki i również większej ilości osób wtedy najlepiej jest wybrać termometr bezdotykowy. Dotykowe termometry najlepiej użytkować indywidualnie i po każdym zastosowaniu dokładnie wymyć i zdezynfekować. Kiedy mamy zamiar zakupić dokładny termometr dla dziecka szczególnie niemowlaka, warto wziąć pod uwagę możliwości pomiarowe czyli np. czy termometr posiada możliwość mierzenia temperatury otoczenia np. wody pokarmów, jest to bardzo istotne, ponieważ aby wykąpać dziecko woda powinna mieć określoną temperaturę podobnie jest również z mlekiem, którym karmimy dziecko.

Nowoczesne termometry dla dzieci jak Braun BNT 400 mają również możliwość wyłączenia funkcji dźwiękowej. Dzięki temu możemy bezproblemowo wykonać pomiar nocą, kiedy dziecko śpi. Również istotna jest funkcja kolorystyczna informująca o prawidłowej temperaturze w kolorze żółtym i czerwonym – gorączce. Ten model termometru może być również stosowany przez osoby dorosłe. Termometr dla dziecka powinien być również niewielkich rozmiarów tak aby mama mogła zmieścić go w podręcznej torbie dla dziecka. Wartym uwagi jest utrzymujący się wciąż na rynku niezawodny Visiofocus smart. Jest to termometr dla dzieci, który jest jednym z najchętniej wybieranych termometrów dziecięcych. Między innymi dzięki niezawodności. Ten wybór pozwoli nam na długi czas cieszyć się precyzyjnym i niezawodnym urządzeniem. Z tańszych modeli, które są również bardzo dobre jednak nie posiadają specjalistycznych funkcji może być termometr Microlife NC100 w technologii Silent Glow.

Dla osób starszych i w podeszłym wieku, które często mają problem z odczytem danym na niewielkich ekranach mamy propozycję dobrej jakości termometru np. z sygnalizacją dźwiękową. Czyli podwyższona temperatura jest sygnalizowana przy pomocy dźwięku, dzięki temu nawet jak nasza babcia czy dziadek nie odczyta dokładnie wyniku to będzie wiedział/ wiedziała czy ma podwyższoną temperaturę czy jest wszystko w porządku, Taką opcję posiada wiele modeli jednym z nich jest Microlife NC-150, który dodatkowo posiada kolorystyczną skale pomiarów, gdzie zielony oznacza prawidłowy pomiar a czerwony gorączkę, na dodatek urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, więc to idealny termometr dla osoby starszej. 

Dla jednostek medycznych i placówek medycznych bardzo dobrze sprawdzi się termometr bezdotykowy zaprojektowany na kształt tzw. pistoletu co zapewnia wygodne trzymanie w dłoni pozwalające na dokonanie pomiaru przy dużej ilości osób nie męcząc dłoni. Jednym z najlepszych na rynku dedykowanym również dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych jest wysokiej jakości termometr włoskiego producenta TECNIMED bardzo precyzyjny i wydajny VisiofocusPro. Jest to profesjonalny termometr lekarski, który sprawdzi się przy bardzo dużej liczbie pacjentów pozwala na precyzyjny pomiar temperatury do 1000 razy na godzinę, idealny do dużych szpitali, szkół, jednostek. Opiekuńczych itp. Urządzenie dokonuje pomiaru w błyskawicznym tempie w ciągu 1 sekundy.

W naszej ofercie mamy również termometr owulacyjny do samokontroli chcących w naturalny sposób za pomocą temperatury ciała obserwować swój cykl menstruacyjny i na jego podstawie wyznaczać owulację. Jest to niedrogi termometr znanej marki Microlife model MT-162C, urządzenie bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze.

Dla wszystkich osób, które wciąż cenią tradycję jednak musiały się rozstać z niebezpiecznymi termometrami rtęciowymi mamy alternatywę w postaci termometrów szklanych, za pomocą których można dokonać pomiaru dotykowego w ustach, pod pachą czy w odbycie, dodatkowo ten model Romed Therm 288MF jest szczelny i posiada system Shake System pozwalające na bezpieczne przechowywanie sprzętu nie narażając go na uszkodzenie. Również posiadamy termometr dotykowy elektroniczny z miękką końcówką. Z kolei dla miłośników zwierząt domowych i hodowlanych mamy niezastąpiony termometr Thermofocus Animal również bardzo dobry jako termometr weterynaryjny. Pozwalający na bezpieczny pomiar na gałce ocznej, w jamie usznej i na odbycie.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik, pozwoli Państwu wybrać odpowiedni model termometru, którym będzie można się cieszyć przez długi czas.

Tytuł

Go to Top