Dzisiejszy wpis będzie miał na celu udzielenie odpowiedzi na pytanie: jaki termometr dla niemowląt, noworodków i dzieci starszych wybrać? Rzecz jasna znajdujemy się na stronie, która reklamuje termometr elektroniczny Visiofocus Smart. Wiele osób mogłoby już w tym momencie zarzucić nam stronniczość, jednak celem tego poradnika jest nie tyle reklamowanie naszego produktu, co uświadamianie jego zalet oraz udzielanie odpowiedzi na nurtujące użytkowników liczne pytania.

JAKI Termometr dla niemowlaka?

Podstawową zasadą, jaką powinniśmy się kierować wybierając termometr bezdotykowy dla noworodka, niemowlaka lub starszego dziecka jest fakt, że powinno to być urządzenie bezkontaktowe, czyli bezdotykowe (te pojęcia stosowane są zamiennie). Dlaczego? Przede wszystkim z racji bezpieczeństwa i ochrony przed przeniesieniem zakażenia. Termometr mający kontakt z powierzchnią skóry, przenosi jej wydzieliny i zawarte w nich czynniki mogące powodować choroby:

  • bakterie
  • wirusy
  • grzyby

pomiar temperatury
Termometr dla niemowląt – pomiar temperatury na czole

Ważne jest, by chronić nasze dziecko, ale również nas samych, przed rozprzestrzenianiem choroby.

Dodatkowym atutem urządzeń bezdotykowych, jest możliwość wykonywania badania np. podczas snu. Kiedy podczas ciężkiej walki z infekcją, organizm małego pacjenta w końcu przechodzi w tryb sennej regeneracji, ostatnią rzecz na jaką mamy ochotę jest kolejna pobudka…

Termometry bezdotykowe nie powodują lęku i niepotrzebnego stresu u dzieci, w przeciwieństwie do urządzeń kontaktowych, czy np. termometrów dousznych, które nawet dorośli pacjenci nie zawsze są w stanie tolerować. Najważniejsze jest jednak to, by nasz termometr dla niemowląt był dokładny i mierzył prawidłowo temperaturę – jest to przecież jego podstawowa i najważniejsza funkcja. Nie ważny jest wygląd czy dodatkowe „bajery” jak np. melodyjki czy kolorowe światełka. Termometr dla dziecka ma po prostu być skuteczny i dawać nam oparcie w chwilach krytycznych, kiedy od naszej reakcji zależy zdrowie i odpowiednie leczenie.

W związku z powyższym opracowaliśmy specjalny artykuł, w którym krok po kroku opisaliśmy kryteria i wskazówki, będące pomocne w podjęciu decyzji o tym, jaki termometr bezdotykowy kupić dla noworodka, niemowlaka, dziecka starszego i oczywiście osoby dorosłej. Zainteresowanych, prosimy o kliknięcie w link zawarty w poprzednim zdaniu. Jest to zbiór wyjaśnień, funkcji, prezentujemy tam również opinie i ciekawostki. Artykuł, który Państwo czytacie teraz, jest wyłącznie uzupełnieniem wspomnianego wpisu. Dorzuciliśmy kilka naszych uwag, zawarliśmy nasze dodatkowe opinie i wskazówki.

button

Termometr dla niemowląt i noworodków – funkcje

Wracając do tematu bezpośrednio związanego z niniejszym wpisem, gdy ustaliliśmy już rodzaj termometru, warto wspomnieć o najistotniejszych funkcjach, które w naszej opinii są najistotniejsze.

1. Możliwość badania nie tylko temperatury ciała.

Bardzo ważne jest, abyśmy kupując dobry termometr dla niemowlaka, noworodka lub starszego dziecka mieli możliwość wykorzystania go w dodatkowy sposób. Mówiąc wprost: abyśmy nabyli urządzenie wielofunkcyjne. Istnieje jednak powszechna opinia, że „jak coś jest do wszystkiego, to często nie nadaje się do niczego”. Być może w pewnych sytuacjach jest to pogląd słuszny, jednak dla nas istotna jest przede wszystkim jakość i gwarancja. Jeśli producent gwarantuje nam odpowiednie działanie poszczególnych funkcji, a w ręku trzymamy profesjonalny produkt medyczny, a nie wątpliwej jakości tani elektroniczny bubel, to możemy być pewni, że wszystkie wskazania są prawidłowe i adekwatne do rzeczywistości. Co w takim razie daje nam taka wielofunkcyjność?

Przede wszystkim:

  • możliwość zbadania temperatury otoczenia (np. określimy jak ciepło jest w pokoju gościnnym, kuchni, czy pokoju dziecka)
  • możliwość zbadania temperatury posiłku (np. kaszki lub mleka)
  • funkcja zbadania wody do kąpieli

Każdy rodzic przyzna, że powyższe wskazania, szczególnie gdy wykonywane są przy pomocy jednego urządzenia, a producent gwarantuje jego precyzję, to spora korzyść.

2. Szybki pomiar.

Tutaj pojawia się pewna pułapka, zastawiona przez dystrybutorów sprzętu elektronicznego. Oczywiście zawsze zależy nam na czasie, jednak pamiętajmy, by szybkość pomiaru nigdy nie była wyłącznym kryterium. Dlaczego? Ponieważ zawsze trzeba ją zestawiać z precyzją. Co z tego, że termometr zachwalany przez sprzedawcę mierzy błyskawicznie, skoro otrzymany wynik będzie miał niewiele wspólnego z temperaturą właściwą? Nasz termometr elektroniczny Visiofocus Smart dokonuje pomiaru w ułamkach sekundy, jednak nie jest to główny powód, dla którego jesteśmy z niego dumni. Jest to urządzenie godne polecenia dlatego, że ten superszybki pomiar jest w 100% dokładny. A po co nam taka prędkość? Każdy, kto próbował zmierzyć temperaturę zaatakowanemu przez chorobę rozgorączkowanemu noworodkowi wie, że czas ma tu kluczowe znaczenie…

3. Wbudowany projektor.

Jest to niesłychanie pomocny patent (w przenośni i dosłownie), który podbił serca rodziców na całym świecie. Specjalny, w pełni bezpieczny projektor temperatury w czasie rzeczywistym (bez absolutnie żadnego opóźnienia) wyświetla temperaturę ciała lub obiektu. Wystarczy skierować termometr na badaną powierzchnię, by w mniej niż 1 sekundę poznać jej temperaturę. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość badania w całkowitej ciemności – czyli np. gdy nasze dziecko śpi. Projektor wyświetli temperaturę nie tylko ciała, lecz również mnóstwa przedmiotów, otoczenia i większości płynów.

pomiar temperatury mleka
Termometr dla niemowląt – pomiar temperatury mleka

Naszym zdanie powyższe funkcje dodatkowe, pozwolą nam na wygodniejsze i efektywniejsze wykorzystywanie termometru, jako jednego z podstawowych narzędzi w opiece nad dzieckiem, szczególnie tym najmłodszym. Warto jednak w tym miejscu dosłownie streścić najważniejsze cechy, które czynią termometr elektroniczny Visiofocus Smart niezastąpionym partnerem w codziennych zmaganiach z chorobą:

Cecha WYJAŚNIENIE ZNACZENIA
1. Kalibracja względem otoczenia. Termometr, nawet gdy jest wyłączony (!) analizuje temperaturę pomieszczenia i zawsze bierze ją pod uwagę podczas wykonywania badania. Jest to szczególnie istotne, gdy np. przechodzimy z dzieckiem z jednego pokoju do drugiego, z kuchni do łazienki lub odwrotnie. Nawet z pozoru nieznaczne wahania temperatury potrafią diametralnie wpłynąć na wynik, w przypadku urządzeń nieposiadających tej funkcji.
2. Sensor odległości. Niesłychanie ważna funkcja, która wskazuje użytkownikowi, z jakiego dystansu najlepiej dokonać pomiaru. Zbyt bliskie lub zbyt dalekie przyłożenie termometru może stanowić przyczynę zawyżenia lub zaniżenia pomiaru.
3. Żywotność i czas pracy na baterii. Nikt nie lubi reklamacji i związanego z nią stresu, dlatego wyroby medyczne powinny być szczególnie odporne na usterki. W związku z tym termometr dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci Visiofocus SMART może pochwalić się aż dziesięcioletnią żywotnością, zaś na jednym komplecie baterii może wykonać blisko 10 tysięcy.
4. Włoski rodowód. W dobie taniej elektroniki niewiadomego pochodzenia, której jakość nierzadko już na pierwszy rzut oka można poddać w wątpliwość, w pełni włoski produkt w tej kategorii to zdecydowany fenomen.

Na zakończenie…
Dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Naszym celem jest wskazanie Państwu istotnych cech i zalet, które warto wziąć pod uwagę, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie: jaki termometr dla niemowląt, noworodków i starszych dzieci kupić. Warto zapoznać się z tym tematem, aby dokonać dobrego wyboru i nabyć urządzenie, dające nam pewność prawidłowego postępowania w przypadku choroby.